Září 2013

LotR 30 day challenge

27. září 2013 v 17:58 | Lucinda


Máme tu 2. den projektu na téma: Nejoblíbenější bitva.

Všechny bitvy v triologii Pána prstenů jsou úžasné. Ta největší byla asi ve třetím díle. Ale mou nejoblíbenější bitvou je bitva o Helmův Žleb ve druhém díle, který má název Dvě věže. Byla to bitva mezi královstvím Rohanem, včele s králem Theomédem a skřety Skurut-hai, kteří přitáhli ze Železného pasu, kde sídlil nejvyšší čaroděl Saruman. Sruman byl zrádce. Sloužil Temnému pánovi Sauronovi, kretý chtěl získat zpátky Prsten Moci. V železném pasu křížil Saruman skřety až se mu povedlo vytvořit Skurut-haie; Vraždící stroje, které neznají strach ani bolest. Kdyby králi Theomédovi nepřišli na pomoc elfové v čele s Haldirem z Lothorienu (který v bitvě zemřel-blíže rozepíši ve 4. den projektu), nejspíše by prohráli. I když více než elfové se později v bitvě zasloužil Gandalf, který odjel svolat vojsko a přijel ke konci bitvy na pomoc. Bitvy se účastnili i jedny z hlavních postav: hraničář a dědic Gondorského trůnu Aragorn, sindarský pric z Lesní říše (Temného hvozdu) Legolas, a trpaslík Gimli syn Glóinův. Glóina můžete moc dobře znát z Hobita, jako jednoho ze členů společnosti Thorina Pavézy, který se vydal do Ereboru zabít draka Šmaka a vzít si zpátky zlato, které patřilo jeho královskému rodu.

Jen útržek z bitvy:) Jestli chcete vidět víc taksi do youtube napiště Helms Deep battle nebo si prostě stáhněte Pána prstenů:) Na začátku tohoto videa si Gilmli počítal, kolik Skurut-hai zabil. Oni totiž s Legolasem soutěžili kdo sich víde zabije:)

Tady je ještě příchod elfů do Helmova žlebu:)

Možná tu někde najdete pravopisné chyby ale mě se tu už nechce celé kontrolovat:D:)

LotR 30 day challenge + note

24. září 2013 v 17:40 | LucindaTakže tu máme 1. den projektu na téma: Nejoblíbenější film z triologie Pána prstenů.


Je opravdu těžké si vybrat. Všechny tři jsou úžasné. V každém z nich je něco, co mě zaujalo. Ve Společenstvu prstenu to byl ten nádherný začátek příběhu a návštěva Lothorienu. Ve Dvou věžích byl krásný Rohan a bytva u Helmova žlebu a v Návratu krále určitě velká bitva o Středozem a dokončení příběhu. Mohla bych tu vypisovat nevm kolik věcí ke každému filmu ale myslím, že tohle vám stačí. Miluju všechny tři filmy a nemůžu si vybrat jen jeden z nich:)

LOTR

Note nemusíte číst jestli nechcete;)

Jo žiju..

22. září 2013 v 18:51 | Lucinda |  Bludy z nudy
Jo žiju kdyby někdo měla omě náhodou strach. Jsem tu a chci zase pokračovat v blogu. Už jsem si říkala, že to tu skončí a blog smažu ale já jsem si na tomhle všem dala tolik práce, že se mi nechce:) Jinak, mám tu pár novinek z mého živůtka a taky chci začít s novým projektem i když mám už dva rozdělané ale nevadí.